nemzetkozi_osztondijak

Nemzetközi ösztöndíjak? Utazz, tanulj, láss világot az SZTE-vel!

Biztos nyelvtudásra szeretnél szert tenni? Új kultúrákat és embereket ismernél meg? Szeretnél kicsit kimozdulni a szürke hétköznapokból? Akkor kösd össze a kellemest a hasznossal és pályázz mobilitási programokra az SZTE-vel!

#Erasmus+

A Szegedi Tudományegyetemnek az Erasmus+ programban több mint 1000 jelenleg is élő együttműködési megállapodása van 540 partneregyetemmel, 31 országból. Ráadásul, akár 2 féléven keresztül is kint maradhatsz a választott országban. Nézz utána, hogy milyen lehetőségeid vannak a szakon belül és melyik a legszimpatikusabb!


Ez miért szuper lehetőség? A nyelvtudásod elmélyítésével nagy előnnyel indulsz majd a munkaerőpiacon akár külföldön is! Olyan kulturális, szakmai és emberi ismeretekkel gazdagodsz majd, amelyekkel itthon talán soha nem találkoznál! A többi előnye már csak rajtad áll!


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem ERASMUS-honlapját!


Ha nem mersz belevágni, hallgasd meg egy SZTE-s beszámolóját.



#EUGLOH

Az SZTE is társalapítója a European University Alliance for Global Health – röviden EUGLOH – elnevezésű, öt egyetemből álló európai egyetemi szövetségnek. Ennek köszönhetően az SZTE diákjai Párizsban, Lundban, Portóban és Münchenben is tanulhatnak, vagy kutathatnak a partneregyetemek egyikén. A szövetség 5 egyetemet, 73 kart, 210 ezer hallgatót, 23 ezer oktatót és kutatót, illetve 450 kutatóintézetet és labort fog össze. Így a EUGLOH projektnek köszönhetően az Erasmus+ mobilitási programon belül az SZTE összes hallgatójának lehetősége lesz a szövetség egyetemeinek külföldi képzéseiben is részt venni, sőt ezekben az intézményekben akár diplomát is szerezni.


#CEEPUS

Ez nem más, mint a Közép-Európai Felsőoktatási Csereprogram, amely száz partneregyetemet foglal magába 15 tagország 65 városából. A program célja, hogy közép- és kelet-európai országok felsőoktatási intézményei között megkönnyítse az oktatói és hallgatói cserét, nyelvi szakmai kurzusokon, valamint nyári egyetemeken való részvételt. Újdonságként a program lehetőséget nyújt hallgatói szakmai kirándulások lebonyolítására és közös diplomaprogramok kialakítására is.


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem CEEPUS honlapját!


#Campus Mundi

A program támogatja a hallgatói mobilitást és igyekszik hozzájárulni a felsőoktatási intézmények nemzetközi szerepének növeléséhez. A program háromféle ösztöndíjat kínál: részképzéshez, szakmai gyakorlathoz és rövid tanulmányúthoz. A Campus Mundi ösztöndíj a legtöbb költségedet fedezi, bárhol is tanulnál a világban egy-két szemeszter erejéig. Vágj bele életed egyik legjobb kalandjába!


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem Campus Mundi honlapját!


#Makovecz program

Ha nem szeretnél túl messzire menni, de mégis külföldre vágynál, akkor remek lehetőséget nyújt számodra a Makovecz program, amellyel a környező országok egyetemeire mehetsz tanulni. Az 1-5 hónapos részképzéseket igénybe lehet venni a Felvidéken, Vajdaságban, Kárpátalján és Erdélyben.


További infóért keresd fel a Szegedi Tudományegyetem Makovecz program honlapját!


A különböző mobilitási programok intézményi szintű koordinálásával az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda foglalkozik.


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Lukács PetraLukács Petra – BTK – néprajz

Szeged egyik pozitívuma, hogy nem túl nagy a város. Sok az egyetemista fiatal, és szinte mindenki tud segíteni a másiknak, ha szükséges. Éppen ezért itt elsőévesként sem tud elveszni az ember. Ezt segíti természetesen az is, hogy szinte minden egy helyen van. A legjobb szerintem, hogy a szórakozóhelyek, kávézókban eszmecserére is van lehetőség.





Sisak_MagdolnaSisák Magdolna - GTK, pénzügy-számvitel

Azért jöttem ide, mert nővérem is gazdasági szakon végzett, és mondta, hogy ez előnyös a munkaerőpiacon, mert elég jó helyen tudott vele elhelyezkedni. Eddig nincsenek negatív élményeim, bár sokat kell tanulni, de tetszik nagyon a kar, és maga a szak is, ajánlom másoknak is. Diákközpontú, gyakorlatias az oktatás, hasznos ismeretekre teszünk szert.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *

  • július 10.
    Egész napos
    A jelentkezés óta megszerzett és a pontszámításhoz nélkülözhetetlen, vagy többletpontokat igazoló dokumentumok pótlására előreláthatóan április második felétől legkésőbb 2024. július 10-ig lesz lehetőség. A pontszámítás kizárólag az E-felvételi rendszerébe megfelelő módon feltöltött dokumentumok alapján történik. Ezért kifejezetten fontos odafigyelni arra, hogy a szükséges dokumentumok megfelelően legyenek feltöltve.