Hírarchívum

Munkalehetőség - városfejlesztő projektmenedzser

Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő Nonprofit Kft. állást hirdet pályázati projektmenedzser munkakörbe.

Részletekért kattints IDE!

A Magyar Földrajzi Társaság májusi előadása

2018. május 31-én (csütörtökön) 17 órától
Dr. Pál Viktor - Dr. Fabula Szabolcs - Lados Gábor tart előadást "ORVOSOK... HATÁROK NÉLKÜL?" címmel a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében.

Az előadásra a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

A tanév végének közeledtével eljött az ideje a jövő évi szakdolgozati és diplomamunka-témák kiválasztásának. A kiválasztott témával a témavezető-jelölt oktatónál kell jelentkezni, jelentkezési határidő: 2018. június 1. (péntek) 12:00

A BSc szakdolgozatok védésére 2018. május 29-én 9 órától, az MSc diplomamunkák védésére pedig 2018. május 30-án 10 órától kerül sor.

2018. május 11-én rendezték meg XXXIV. ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA földrajz-földtudományi szekció tavaszi helyi fordulóját, ahol hallgatóink sikeresen szerepeltek. A zsűri minden résztvevőnek javasolta a továbbjutást az OTDK-ra.

TDK tavaszi helyi forduló 2018 - PROGRAM

2018. május 11-én (pénteken) 13 órától a Krajkó Gyula tanteremben (Szeged, Egyetem u. 2. - Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, III. emelet) rendezik meg a XXXIV. ORSZÁGOS TUDOMÁNYOS DIÁKKÖRI KONFERENCIA Földrajz-Földtudományi szekció helyi, tavaszi fordulóját.

Az esemény PROGRAMFÜZETE innen letölthető.

Természettudományi és Informatikai Kar Doktori Tanácsa
2018. május 16. (szerda) 13.00 órára tűzte ki
PÓSFAI ZSUZSANNA
doktori disszertációjának nyilvános vitáját, amelynek címe:
„Reproducing uneven development on the Hungarian housing market”

A Kormány által meghirdetett Új Nemzeti Kiválósági Program 2018/2019. tanévi ösztöndíjpályázatainak benyújtására 2018. május 10-én éjfélig („Tehetségre fel” kategória esetében 2018. június 13-án éjfélig) van lehetőség.

A Magyar Földrajzi Társaság április 26-ai előadása

2018. április 26-án (csütörtökön) 17 órától
Dr. Karancsi Zoltán tart előadást "AZ AURORA BOREALIS NYOMÁBAN ÉSZAK-NORVÉGIÁBAN" címmel a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében.

Az előadásra a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

A 2019 évi OTDK tavaszi helyi fordulója 2018. május 11-én, pénteken 13:00-kor lesz megtartva.

Jelentkezés egy rövid összefoglaló (abstract) leadásával 2018. április 18-ig emailben a szakterületi felelősnél (Dr. Bajmócy Péter egyetemi docens, bajmocypeter@hotmail.com).

A Magyar Földrajzi Társaság áprilisi előadása

2018. április 5-én (csütörtökön) 17 órától
Dr. Farsang Andrea tart előadást "INDIA, AHOL A LEGNAGYOBB KÁOSZ IS HARMÓNIÁVÁ LESZ" címmel a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében.

Előadás a Magyar Földrajzi Társaság szervezésében

2018. március 1-én (csütörtökön) 17 órától
Dr. Szilassi Péter tart előadást "GYERTYÁK A VULKÁNNÁL... - ETIÓPIA EMLÉKEXPEDÍCIÓ 2018" címmel a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében.

Az előadás helyszíne: Szeged, Egyetem utca 2. Ady-téri épület
III. emelet - Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék, Krajkó Gyula tanterem

Az előadásra a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!

Tanszékünk egyik doktorandusz hallgatója, Ilcsikné Makra Zsófia szerepelt a Mindenki Akadémiája című műsorban a doktori kutatásához kapcsolódó témával: Kihaló és kihalás közeli falvak Magyarországon!

Díjátadóval ünnepelte 52. születésnapját a MUT. Hallgatóink közül ketten, Tóth Bettina és Szalai Ádám díjat nyertek, Enyedi Fruzsina pedig dícséretet kapott! A bevezető előadások egyikét, tanársegédünk Nagy Gyula tartotta a klímaváltozás, környezeti igazságtalanságok és a településtervezés összefüggéseiről.

Előadás a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében

2018. január 25-én (csütörtökön) 17 órától
Dr. Barta Károly tart előadást "A Matterhorn nem ér az égig" címmel a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi osztálya szervezésében.

Az előadás helyszíne: Krajkó Gyula tanterem

Részletekért kattints IDE!