MFT_apr

A Magyar Földrajzi Társaság áprilisi előadása

2019. április 25-én (csütörtökön) 17 órától
Dr. Farsang Andrea tart előadást MIT VISZ FEL EGY MUZUNGU A KILIMANDZSÁRÓRA ÉS MIT HOZ LE ONNAN? címmel a Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya szervezésében.

A Kilimandzsáró sokak számára ismert, hisz 5895 m magasságával Tanzánia és egyben Afrika legmagasabb pontja. Egyike a világ legmagasabb vulkánjainak, a Föld legmagasabb szabadon álló hegye, mely hófödte csúcsával egyedülálló látvány. No de ki a muzungu? És miért megy fel a majd 6000 m magas hegyre?

A válaszokon túl az előadásból képet kapunk Tanzániáról, egy maszáj falu életéről, a Meru Nemzeti Parkban tett látogatásról, és persze a csúcsmászás tapasztalatairól.

További részletekért KATTINTS IDE!

Az előadásra a szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak!