Kiemelt hírek

Több mint 30 helyet javítva tavalyi eredményén, idén a 470. helyen áll a Szegedi Tudományegyetem a legfrissebb Quacquarelli Symonds (QS) ranglistán. Ezzel az eredménnyel Magyarországon a legjobb egyetem, az összes vizsgált intézményt tekintve pedig a világ legjobb 12 százalékba tartozik az SZTE.

Tanszékünk egyik doktorandusz hallgatója, Ilcsikné Makra Zsófia szerepelt a Mindenki Akadémiája című műsorban a doktori kutatásához kapcsolódó témával: Kihaló és kihalás közeli falvak Magyarországon!

Tudtad, hogy Bécsben a neves festő-építészt, Friedensreich Hundertwassert kérték fel, hogy a rászorulók számára építsen bérlakásokat?

Tudtad, hogy a világ nagyvárosaiban egyre több helyen művelik a városi tereket, gyakran egészen lehetetlen helyeken, például várárokban?

Tudtad, hogy Mórahalom a Szegedhez tartozó tanyavilágból nőtte ki magát és néhány évtized alatt a Dél-Alföld egyik legkedveltebb fürdővárosává vált?

A 2018-as tavaszi évadban visszatérő és új előadókkal, életre szóló élményekkel és magas színvonallal várják a közönséget a Pedagógiai esték előadásaira. Szó lesz többek között a félelemről, az önbizalomról, a boszorkányperekről, az öregedő agyról, a Z generációról és az étkezés protokolljáról is.

Az SZTE Alma Mater mentorokat keres márciusban induló programjához, amely kilencedik alkalommal járul hozzá a volt SZTE-s hallgatók szakmai tudásának, tapasztalatainak becsatornázásához a jelenlegi oktatási rendszerbe. Jelentkezni 2018. január 31-ig lehet.

Óbuda-Békásmegyer Városfejlesztő Nonprofit Kft. állást hirdet pályázati projektmenedzser munkakörbe.

Részletekért kattints IDE!