Kiemelt hírek

Idén is nagyszámú érdeklődőt vonzott a Kutatók Éjszakája programsorozat Tanszékünkre.

Több mint 30 helyet javítva tavalyi eredményén, idén a 470. helyen áll a Szegedi Tudományegyetem a legfrissebb Quacquarelli Symonds (QS) ranglistán. Ezzel az eredménnyel Magyarországon a legjobb egyetem, az összes vizsgált intézményt tekintve pedig a világ legjobb 12 százalékba tartozik az SZTE.

Tanszékünk egyik doktorandusz hallgatója, Ilcsikné Makra Zsófia szerepelt a Mindenki Akadémiája című műsorban a doktori kutatásához kapcsolódó témával: Kihaló és kihalás közeli falvak Magyarországon!

Tudtad, hogy Bécsben a neves festő-építészt, Friedensreich Hundertwassert kérték fel, hogy a rászorulók számára építsen bérlakásokat?

Tudtad, hogy a világ nagyvárosaiban egyre több helyen művelik a városi tereket, gyakran egészen lehetetlen helyeken, például várárokban?

Tudtad, hogy Mórahalom a Szegedhez tartozó tanyavilágból nőtte ki magát és néhány évtized alatt a Dél-Alföld egyik legkedveltebb fürdővárosává vált?

Tanszékünk a Kutatók Éjszakája program keretében fotópályázatot hirdet "Amire büszke vagyok, és amire nem" címmel.

A fotók beérkezési határideje: 2018.09.21. 23:59
sztegaf.fotopalyazat@gmail.com