Kiemelt hírek

Idén is nagyszámú érdeklődőt vonzott a Kutatók Éjszakája programsorozat Tanszékünkre.

Több mint 30 helyet javítva tavalyi eredményén, idén a 470. helyen áll a Szegedi Tudományegyetem a legfrissebb Quacquarelli Symonds (QS) ranglistán. Ezzel az eredménnyel Magyarországon a legjobb egyetem, az összes vizsgált intézményt tekintve pedig a világ legjobb 12 százalékba tartozik az SZTE.

Tanszékünk egyik doktorandusz hallgatója, Ilcsikné Makra Zsófia szerepelt a Mindenki Akadémiája című műsorban a doktori kutatásához kapcsolódó témával: Kihaló és kihalás közeli falvak Magyarországon!

Tudtad, hogy Bécsben a neves festő-építészt, Friedensreich Hundertwassert kérték fel, hogy a rászorulók számára építsen bérlakásokat?

Tudtad, hogy a világ nagyvárosaiban egyre több helyen művelik a városi tereket, gyakran egészen lehetetlen helyeken, például várárokban?

Tudtad, hogy Mórahalom a Szegedhez tartozó tanyavilágból nőtte ki magát és néhány évtized alatt a Dél-Alföld egyik legkedveltebb fürdővárosává vált?

FET_2018_dec05_FB

A Földrajz és Te 2018 programsorozatunk záró rendezvényét dec. 5-én 18 órától tartjuk Tanszékünk kistermében. Kriska Olivér a határról, mint megosztó látványosságról tart előadást, Martyin-Csamangó Zita a számokban "fürdet meg" bennünket, Vida Györgytől pedig megtudhatjuk, hogy milyen folyamatok alakítják választókerületi határainkat?

Az előadások után légy vendégünk egy finom forralt borra!