IMG_1198

The Migration Conference, Bari

Nemzetközi migrációval foglalkozó tudományos konferencián vettek részt tanszékünk munkatársai Olaszországban.

2019. június 18-20. között az olaszországi Bariban rendezték meg a “The Migration Conference”-t, mely eseményen tanszékünk egy kutatócsoportja is részt vett.

A 7. alkalommal megrendezésre került TMC tudományos konferencia a világméretű migrációval kapcsolatos legjelentősebb tudományos rendezvények egyike a világon. A kongresszus témái a migrációs kutatások kulcsfontosságú területei voltak, mint például a munkaerő migráció, a menekültek, a migrációs politikák, a gazdasági hatások, az identitás, az integráció.

IMG_1189

A konferencia során 598 előadó mutatta be kutatási témáját és eredményeit, a világ minden tájáról.

A nemzetközi konferencián tanszékünk munkatársai is előadást tartottak az orvosmigrációt érintő földrajzi tényezők szerepéről – különös tekintettel a hely sajátosságaira.

(Az előadás angol címe: The role of place-based factors in the nternational migration of health workers – experiences from Hungary).

IMG_1208 IMG_1224 IMG_20190619_181539